نوستالژی شب

خسروا گوی فلک در کش تنبان تو باد

 
خس و خاشاک اضافی
نویسنده : Noir AA - ساعت ٥:٥٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۸ خرداد ۱۳۸۸
 

  شما از کجا فهمیدید مردم آرا را قبول ندارند؟ آیا با 40 میلیون نفر تماس گرفته اید؟ اینهایی که به خیابانها میریزند تنها یک مشت خس و خاشاک هستند. . .

از اظهارات محمود احمدی نژاد

      از اخباری که در تب و تاب انتخابات ایران مجال نشر نیافت ، یکی اعلام انحلال مجلس مصر بود و دیگری تبلیغات انتخاباتی در افغانستان. به زبانی دیگر ، سقوط ارزش‌های انسانی در سرزمین فرعونها و افزایشش در دیار طالبان.

      در روزگار ما جامعه شناسان ، انسانها را به سه دسته افراز می‌کنند: انسانهایی که در کشورهای دموکراتیک زیست می‌کنند ، آنهایی که در جستحوی آزادی‌اند و آنها که هنوز در اندیشه ابتدایی ترین نیاز های انسانی‌اند. ما ایرانیان نه از گروه نخستیم و غرق در مادیات و نه چون دسته آخر به مثابه اکثریت هفت میلیاردی کره خاکی. ما در آن اندیشه‌ایم که چگونه کرامتمان را پاس بداریم و با خودکامگانی که حقوق طبیعی‌مان را در قالب " سهام عدالت " و " کمیته امداد" صدقه می‌دهند برخورد کنیم.

      آقایان نمی‌دانند ما ایرانی هستیم و آزاده ترین مردمان جهان خود را می‌پنداریم. آقایان هم‌چنین نمی‌دانند شیوخ عرب ، بلشویک‌های شوروی ، پینوشه و حتی صدام هم انتخابات برگزار می‌کردند و هیچ کس آنانرا -و به طبع آن خودشان‌را- آزاد و دموکراتیک نمی‌خواند. نمی‌دانند که سعودی‌ها مجلسی دارند که وکلای آنرا خودشان به نمایندگی مردم انتخاب می‌کنند  و صدام و پینوشه هم انتخاتی آزاد داشتند و تنها مشکلش این بود که همواره خودشان نامزد منتخب مردم بودند.

      و آقایان نمی‌دانند که به برکت سر همین خس و خاشاک هاست که حکومت می‌کنند. . .

 


 
comment نظرات ()